Dua Lipa fiton Grammy Awards

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Adipiscing diam donec adipiscing tristique risus nec feugiat in. Blandit massa enim nec dui. Dictum at tempor commodo ullamcorper a.

Java Se 8 Programming Training

Java is one of the most popular programming languages used in professional application development. As such, there is an extensive job market available to those who master its syntax. However, mastering a language as complex and vast as Java requires a developer to start with a solid programming foundation.  This class provides that foundation.  Those… Continue reading Java Se 8 Programming Training

MSH: Nga 22 mostrat e dërguara në Gjermani, 2 të infektuar me variantin Delta, tashmë janë shëruar

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se 2 persona kanë rezultuar pozitiv me variantin Delta të COVID-19 në Kosovë, raporton Gazeta Express. Sipas MSH’së, nga 22 mostrat pozitive të dërguara në Berlin për testim, 2 kanë rezultuar pozitive me variantin Delta të COVID-19. MSH: Nga 22 mostrat e dërguara në Gjermani, 2 të infektuar… Continue reading MSH: Nga 22 mostrat e dërguara në Gjermani, 2 të infektuar me variantin Delta, tashmë janë shëruar

Leksion nga programimi

Stet suscipit deterruisset pro id, mei ancillae propriae adversarium ad, fuisset facilisis eos eu. Minim tamquam appellantur an cum, ex atqui choro vis. Consul apeirian ex mei. Tota quaestio hendrerit has ea, imperdiet adversarium eum cu. Usu decore pertinacia ne. [codepen https://codepen.io/tahir-hoxha/pen/oNBMQvX]

I vodhi 550 euro nga një dyqan, kapet nga policia 31-vjeçari në Prizren

Nentitulli interesant i ketij artikulli Nentitulli tjeter Lorem ipsum dolor sit amet, dolore quaeque quo in, munere euripidis eum at, quod solet menandri sea ea. Vix vidisse ullamcorper vituperatoribus ne, decore graeci eruditi id qui. Harum animal praesent has te, has ex omnes perpetua postulant. Et eam harum saperet, est phaedrum efficiendi ex. Stet suscipit… Continue reading I vodhi 550 euro nga një dyqan, kapet nga policia 31-vjeçari në Prizren

I vodhi 250 euro nga një dyqan, kapet nga policia 31-vjeçari në Prizren

Lorem ipsum dolor sit amet, dolore quaeque quo in, munere euripidis eum at, quod solet menandri sea ea. Vix vidisse ullamcorper vituperatoribus ne, decore graeci eruditi id qui. Harum animal praesent has te, has ex omnes perpetua postulant. Et eam harum saperet, est phaedrum efficiendi ex. Stet suscipit deterruisset pro id, mei ancillae propriae adversarium… Continue reading I vodhi 250 euro nga një dyqan, kapet nga policia 31-vjeçari në Prizren

Të gjitha vendimet e sotme të Qeverisë së Kosovës

Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Albin Kurti, ka mbajtur mbledhjen e 16-të të rregullt, në të cilën ka miratuar projektligje, vendime dhe dokumente të tjera të fushës së përgjegjësive kushtetuese dhe ligjore. Vendimi i parë i miratuar në mbledhjen e sotme është Projektligji për Ratifikimin e Marrëveshjes Financiare për IPA 2020… Continue reading Të gjitha vendimet e sotme të Qeverisë së Kosovës

Pavarësia dhe integriteti territorial i Kosovës nuk vihen në diskutim

Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio gjatë fjalimit të tij në Kuvendin e Kosovës ka folur edhe për procesin e dialogut mes Kosovës e Serbisë, duke theksuar se Kosova nuk ka pse të ketë frikë nga ky dialog, sepse Pavarësia e Kosovës, integriteti dhe sovraniteti i saj nuk janë në diskutim. Duke iu… Continue reading Pavarësia dhe integriteti territorial i Kosovës nuk vihen në diskutim